Somon İç Alma Hattı

Somon İç Alma Hattı : AISI 304 – 316 kalite yüksek vasıflı paslanmaz çelikten imal edilen, hijyen ve gıda normlarına uygun; somon ve alabalık gibi büyük balıklarda 30 ürün/dakika hızda kafa koparma, iç alma, iç temizleme ve yıkama proseslerinin yapılabildiği proseslerin tümüdür.

İhtiyacınıza Özel Üretim

AISI 304-316 kalite yüksek vasıflı paslanmaz çelikten imal edilen, hijyen ve gıda normlarına uygun; somon ve alabalık gibi büyük balıklarda 30 ürün/dakika hızda kafa koparma, iç alma, iç temizleme ve yıkama proseslerinin yapılabildiği proseslerin tümüdür. Ayrıca çalışan personelin ergonomisi ve rahatlığını hedef alan 45 derece açılı versiyonu da mevcuttur.
Atıklar, hattın altında yer alan helezon yardımıyla hattan uzaklaştırılır.

Prosesin işleyişi şu şekildedir: Tublifter-Livar Deviriciye yerleşen livar, Buffer Yıkama Tankı ve Z Konveyörüne devrilir. Tankta yıkanan balıklar Z konveyör vasıtasıyla seçme masasına aktarılır. Bu aşamada personeller balıkları seçme masasında alarak teker teker kafa koparma ünitesine sokarak balıkların kafa koparma işlemini gerçekleştirir. Kafası koparılan balıklar iç alma hattına (zincirli konveyör) her kefeye bir tane balık gelecek şekilde yerleştirilir. Personel yerleştirilen bu balıkların kendine ayrılan alanlarda iç alma ve iç temizleme işlemini yapar.

İçi alınmış ve temizlenmiş balıklar nozullu yıkama kabinine girerek yıkanır. Ardından yıkanan balıklar bir süre bekletilmek, tekrar yıkanmak ve taze kalabilmek için Buffer Yıkama Tankı ve Z Konveyörüne aktarılır. Daha sonra ürünleriniz buradan son ürün masasına aktarılır. Tesis
için prosesin işleyişine göre ürünler, soğuk muhafaza odalarına/paketlemeye/sevkiyata buradan dağıtılır.

• AISI 304-316 Kalite Yüksek Vasıflı Paslanmaz Çelik Konstrüksiyon
• Ergonomik Tasarım
• Terzi İşi Endüstriyel Tasarım
• Kolay Temizlenebilir
• Yerli Malı Üretim
• HACCP Normlarına Uygun
• 3D Çizim Destekli Üretim

Projenizi Beraber Tasarlayalım!